Новини від Спілки СЗТ України

Спілка сприяння сільскому зеленому туризму - зустріч 2016 року

8-9 червня у Києві відбулася конференція ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні». Цей захід відбувся за підтримки проекту ПРООН «Зміцнення бізнес-об`єднань малих та середніх підприємств».

Участь у зібранні взяли члени Спілки СЗТ України – власники індивідуальних та колективних засобів розміщення, представники центральних органів виконавчої влади, міжнародних організацій, засобів масової інформації. Конференція підвела підсумки 20-річної діяльності Спілки: з доповіддю про її діяльність звітував Володимир Васильєв, голова Спілки СЗТ України; з презентаціями успішних практик та проектів виступили:

Наталія Бернага, координатор проекту, презентація 100 кращих садиб, Микола Череп, власник комплексу «Соколиний хутір», Чернігівська область, Інна Величко, власник культурно-мистецького центру “Поліська хата», Житомирська область, Геннадій Грецуль, власник «Ранчо дядюшки Бо», Одеська область, Олена Щербань, власник ЕкоАгроСадибка-музей «Лялина Світлиця», Полтавська область, Ірина Сапарова, власник комплексу «Загублений рай», Хмельницька область, Сергій Тимофієв, власник садиби “Холодноярський зорепад”, Черкаська область, Володимир Виборний, власник комплексу «Хутір «Галушківка», Дніпропетровська область, Чепурна Віра Стефанівна, власник садиби «Кобзарева колиска», Черкаська область, Олена Мешкова, власник садиби “Родинна хата”, Харківська область.

Діскутувалися такі основні питання:

  1. 20 років Спілці СЗТ України: успішні практики, моделі, проекти.
  2. Вибори голови, правління, структурних підрозділів.
  3. Перспективи і шляхи зміцнення Спілки СЗТ України як бізнес-об`єднання.

Були вручені знаки маркування і сертифікати “Українська гостинна садиба”, “Зелена садиба” дипломи та рішення про прийом до членів Спілки СЗТ України.

Як на мою думку, конференція була цікавою для тих, хто дійсно хоче прогресу в діяльності Спілки. “Шаблі кресали іскри” саме з цією ціллю. Якщо бажання змін на краще трансформується у колективну плодотворну діяльність, то справді будемо мати в Україні ефективне бізнес-об’єднання.

Окрім спілкування з колегами и коліжанками, особливо цікавою для мене стала інформація про роботу польської федерації сільського туризму «Гостинні господарства», а також інформація про Програму розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством економічного розвитку та торгівлі України і за фінансової підтримки Уряду Швейцарії за проектом «Зміцнення бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств». Проект спрямовує свої зусилля на розробку та впровадження індивідуалізованої програми зміцнення потенціалу бізнес-об’єднань по всій Україні, що сприятиме посиленню їх інституційної, організаційної та фінансової спроможності щодо представництва інтересів приватного сектора та сприятиме здійсненню енергійнішої, ефективнішої та більш професійної співпраці між державним і приватним секторами. Проект передбачає реалізацію чотирьох фундаментальних взаємопов’язаних напрямків: зміцнення організаційного потенціалу бізнес-об’єднань і збільшення чисельності їхніх членів; поліпшення послуг, надаваних бізнес-об’єднаннями малим і середнім підприємствам; зміцнення адвокаційної діяльності та посередницького потенціалу бізнес-об’єднань; підтримка і заохочення державно-приватного діалогу.

Господиня Марійкиної садиби О.Жукова, Херсонська область