Відпочинок на березі Ягорлицької затоки

Наша затока мілка, але комфортна для купання. Особливо зручна для відпочинку з маленькими дітками: немає великих хвиль і медуз. Дно тверде, піщане, хвилі викидають водорості на берег, морська вода чиста (бо вода з дельти Дніпра не потрапляє до затоки) і прогрівається влітку до +25 град.С . Вночі вода з затоки “тікає” до моря, тому вранці дуже міленько, а з 12-ї години вона прибуває прямо на очах, стає глибше. Але є цікаве місце  на затоці, де глибина дозволяє  і поплавати, і попірнати.

Оскільки ніяких відпочивальних закладів на Ягорлицькій затоці немає, берег з білим піском практично безлюдний (окрім вихідних), понад берегом ростуть “маслини” (лох сріблястий), близько до затоки підступають насадження акації білої і сосновий ліс.

Цілющий “коктейль” для організму створюють морські простори, квітучий степ і сосновий ліс. Віддаленість від сільськогосподарських угідь, промислових об’єктів, автомобільних доріг посилюють його оздоровчу дію. Такий він – зелений туризм.

За свідченням вченого-краєзнавця М.П.Оленковського, влітку природні умови на березі Ягорлицької затоки нагадують клімат на тихоокеанських коралових островах.

Біля берега є озерце з лікувальною гряззю. З давніх часів місцеві люди лікують нею попереки, суглоби, бо вона зігріває – “гарячі грязі”. За висновками вчених має 50% активності у порівнянні з лікувальними грязями голопристанського Солоного озера, тому дія “гарячий грязей” м’яка, комфортна.

На берег відвеземо наших гостей микроавтобусом.